Markalar
 
Alışveriş Sepeti
0 ürün var.
 
Kolaylıklar

 
Yorumlar
Acnecinamide Sivilce Mendili 15 ADET Acnecinamide Sivilce Mendili 15 ADET
5 5 Yıldızlı
kesinlikle işe yarayan harka bir ürün. pişman olmayacaksınız inanın.
Acnecinamide Peeling Scrub 150 ml Acnecinamide Peeling Scrub 150 ml
4 5 Yıldızlı
peeling kullanıyorum. acnecinamide ten çok memnunum. 2+1 kampanyasını satın
Acnecinamide Jel Krem 50 ml Acnecinamide Jel Krem 50 ml
5 5 Yıldızlı
jel krem acnecınamıde urununu kız arkadasım hedıye olarak almış. 1 aydır
Acnecinamide Temizleme Jeli 150 ml Acnecinamide Temizleme Jeli 150 ml
5 5 Yıldızlı
acnecinamide temzileme jeli kampanyanız gerçekten mükemmel. hem kargo ücrets
 

Sık Sorulanlar

 

Acnecinamide ürünleri hakkında sık sorulan sorular ve yanıtları

 

Acnecinamide® serisinde yer alan sivilce giderici ve cilt bakım ürünlerinin en önemli ortak özellikleri nelerdir?


Acnecinamide® serisi içerisinde yer alan tüm ürünler sivilceli ve akneye eğilimli ciltlerin bakımlarının yapılmasını, sivilcelerin azaltılmasını, açık, kapalı siyah ve beyaz noktaların temizlenmesini ve aşırı yağlanmanın azaltılmasını ve en önemlisi de cildin yağ dengesini oluşturarak cilt bakımı yapması ve sağlık bir cilt için cildin gereksinim duyduğu eksikliklerin giderilmesini sağlar.


 


Sivilce oluşumuna neden olan faktörler nelerdir?


Sivilce birden çok faktörün bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan bir cilt reaksiyonudur. Özellikle aşırı derecede sebum adı verilen yağ yapımı sonucu cilt gözenekleri tıkanır. Tıkanan gözeneklerin gerisinde bakteriler birikir ve üreyerek çoğalırlar. Bakteriler bu bölgede çoğalması sonucu, ciltte iltihabi reaksiyon ortaya çıkar ve kızarık tabanlı sivilceler oluşur. Sebum yapımının artmasına seks hormonları yol açmaktadır. Ergenlik dönemi ile birlikte hormon değişiklikleri belirgin hale gelmesi ile akne lezyonları ortaya çıkar.    


 


Sivilce oluşumuna neden olan ya da arttıran gıdalar var mıdır?


Bazı gıda maddelerinin sivilce oluşumunu arttırdığı konusunda bazı iddialar olmakla beraber, bunlar bilimsel olarak kanıtlanmış değildir. Ancak yinede kişilerin aşırı yağlı gıdalar tüketmesi, sigara kullanımı, yetersiz cilt temizlik ve bakımı sivilce oluşumunu arttırabilir.


 
Sivilceye neden olan faktörlerin düzeltilmesi ve siyah noktaların giderilmesi ile sivilceleri kontrol altına almak mümkün müdür?


Sivilce yağlı ve akneye meyilli ciltlerde aşırı yağ ve sebum yapımı ile başlayan, kir ve ölü hücrelerin gözenekleri tıkamasıyla devam eden ve şiddetlenen bir cilt reaksiyonudur. Acnecinamide® ürünleri özel içeriği ile ölü hücreleri ortamdan uzaklaştırır ve yağ bezlerinin kanalların açarak yağ bezleri içerisinde yağ birikimi azaltır. Niasinamide ile cildin iltihabi reaksiyonunu kontrol altına alır, laktik asit ile doğal, etkin ve uzun süreli nemlendirme sağlayarak cildi korur. Sivilcelerin hızlı ve etkili bir şekilde azaltılmasına yardımcıdır. 


 


Acnecinamide® ürünlerinin diğer sivilce giderici ürünlerden farkları nelerdir?


Acnecinamide® serisi içerisinde tüm sivilceli ciltlerin gereksinimini giderecek bir formül mutlaka bulunur. Sivilceler yüzde olduğu kadar vücudun diğer bölgelerinde de ortaya çıkmaktadır. Farklı cilt bölgelerinin ihtiyaçları da farklı olduğu için bu bölgelere yönelik uygulamalarında farklı olması doğal bir sonuçtur.


 


Sivilce iz ve lekelerini gidermek mümkün müdür?


Evet. Eğer eski ve çok derin izler değil ise Acnecinamide® PHA gel ve ya jel krem bu konuda size yardımcı olur. PHA jeli yüzünüze uygularken dikkatli olmalısınız. Kızarıklık, batma hissi oluşturabilir.


 


Sivilceli Ciltlere güneş kremi uygulanır mı?


Sıradan güneş kremleri içerikleri nedeni ile gözeneklerin tıkanmasına ve sivilcelerin alevlenmesine ya da cildin yağlanmasına yol açarlar. Ancak Acnecinamide® Güneş kremi (SPF 15 UVA + UVB), sivilceli ve yağlı ciltler için geliştirilmiş bir güneş kremidir. Sizi güneşin cildi hasara uğratan etkilerinden korurken, sivilcelerinizin giderilmesini sağlar.


 


Güneş Işınları cilde zarar verir mi? Akneye bir etkisi var mıdır?


Güneş ışınları cilde zarar verir. Güneşten korunmak gereklidir. Korunmadan güneş ışınlarına maruz kalmak, erken yaşlanma, kırışıklıkların artması, cilt kanseri gibi pek çok cilt bütünlüğünü bozan etki oluşturur. Güneş ışınlarının sivilcelere iyi geldiği konusunda bazı söylemler olsa da, korunmadan uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak ciltte yağlanmayı arttırarak sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Ayrıca soyulma gibi geç reaksiyonlar ise gözeneklerin tıkanmasına neden olabilmektedir.


 


Bir arada kullanımı en pratik olan Acnecinamide® ürünleri hangileridir?


Yıka, sil ve sür kısa önermeleri ile pratik kullanım mümkündür. Acnecinamide® yıkama jeli ile her gün yüzünü yıka ve temizle, haftada 2 – 3 defa Acnecinamide® sicilce mendili ile cildini sil, her gün en az iki kere yüzüne Acnecinamide® jel krem sür.


 
Acnecinamide® PHA jel ürününü kullanırken nelere dikkat etmeliyim?


Acnecinamide® PHA jel vücutta oluşan sivilceler içindir. Batıkların ve kıl dönmelerinin düzeltilmesini, epilasyon sonrası batıkların önlenmesini sağlar. Yüzünüzde ancak ileri derecede sivilce oluşumu varsa kullanmalısınız. Bazı hassas ciltlerde tahriş, yanma, batma hissi ve kızarıklık oluşturabilir, özellikle bu etkiler yüzde daha fazladır. Vücutta ise daha az ve sınırlıdır. PHA jel içerisinde poli hidroksi asitler bulunur. Bu asitler ciltte peeling etkisi oluşturur, yanma, batma ve kızarıklık oluşturma etkisi alfa hidroksi asitlere göre çok daha azdır.